Strona: Promocja doktorska gen. dyw. Fryderyka Czekaja / Katedra Nauk Humanistycznych

Promocja doktorska gen. dyw. Fryderyka Czekaja

2019-02-01

1 lutego 2019 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego miała miejsce uroczysta promocja doktorów, którzy w ostatnim czasie otrzymali swoje pierwsze stopnie naukowe. Pośród promowanych był gen. dyw. dr inż. Fryderyk Czekaj, adiunkt w Katedrze Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Jak podkreślił Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego: „Uroczystość promocji doktorskiej ma szczególny charakter. Jest ona bowiem końcowym, miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów” oraz „opieki naukowej promotorów”.

Obrona dysertacji doktorskiej gen. dyw. Fryderyka Czekaja odbyła się 11 czerwca 2018 r., a trzy dni później Rada Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego nadała mu stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Tematem rozprawy doktorskiej były „Działania nocne w doktrynie i praktyce Wojska Polskiego w latach 1921-1939”. Funkcję promotora sprawował prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, a promotora pomocniczego dr Paweł Korzeniowski (z UR).

Raz jeszcze gratulujemy!