Strona: Zmiana nazwy Katedry Nauk Humanistycznych / Katedra Nauk Humanistycznych

Zmiana nazwy Katedry Nauk Humanistycznych

2019-02-01

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Senatu PRz, zarządzeniem 6/2019 Rektora PRz z dniem 1 lutego 2019 r. Katedra Nauk Humanistycznych została przekształcona w Katedrę Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Zmiana nazwy jednej z najstarszych jednostek Wydziału Zarządzania podyktowana jest wieloma względami, m.in. wynikającymi z reformy szkolnictwa wyższego, a także planem pełnego, efektywnego wykorzystania potencjału naukowego osób zatrudnionych w Katedrze. Wszyscy pracownicy naukowo-dydaktyczni KNHiS będą mogli dokładniej realizować podjęte badania w ramach konkretnych (dokładnie sprecyzowanych) dyscyplin wskazanych przez MNiSW. Taki stan rzeczy przełoży się również na jeszcze wyższą jakość kształcenia studentów i umożliwi ich szeroki udział w programach dydaktycznych i naukowych.